ال جی رسما از بازار موبایل چین خارج شد!

رقابت در بازار موبایل چین بسیار سخت است. دیگر مثل گذشته بازار گوشی های هوشمند این کشور در دست کره ای ها و آمریکا نیست. علاوه بر ال جی، سامسونگ،اپل چند شرکت قدرتمند چینی طی چند سال خیر شکل گرفته اند.که نه تنها در بازار چین برای شرکت های کره ای و اپل رقیب هستند.  بلکه این شرکت ها در جهان سوم و حتی کشورهای جهان اول نیز رقیب جدی به حساب می آیند.
ال جی دومین غول کره ای تولید کننده گوشی های هوشمند طبق گزارشات قصد دارد از بازار موبایل چین خارج شود. بازاری که روزگاری در دست سامسونگ بود. حالا به جایی رسیده است که ال جی دیگر توان رقابت در آن را دارد. و جای خود را به تولید کنندگانی مثل هواوی، شیائومی، اوپو و .. می دهد. این خبر پس از انتشار گزارش مالی  LG’s 2017 در هفته گذشته منتشر شده است.

از بازار 480 میلیونی موبایل در چین ال جی سهم بسیار اندکی داشته است. در حالی که ال جی فقط 160 هزار گوشی در چین فروخته است.

ال جی شرکت تک تولیدی نیست. از لوازم خانگی تا صدها کالای دیگر تولید می کند. هر چند تولید این شرکت رو به پیشرفت است. اما در بخش موبایل اوضاع همچنان خوب نیست. این کمپانی در سه ماهه آخر سال 2017 بیش از 192 میلیون دلار ضرر داشته است.

البته دو پرچمدار این شرکت در سال 2017 یعنی ال جی وی 30 و ال جی G6 به کلی در بازار چین عرضه نشده است. طبیعی است که ال جی نتواند با عرضه G5 با سایر شرکت ها در بازار بزرگ چین رقابت کند.

حالا باید ببینیم که ال جی می تواند با ارائه یک پرچمدار خوب در سال 2018 جایگاه از دست رفته خود را در بازار چین بدست آورد یا نه؟

به نظر شما چرا ال جی در بازار چین ناموفق بوده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *